Makaleler / A Sınıfı Klima Nedir?

 A SINIFI KLİMA NEDİR?

Klimaların sınıfının belirlenmesi için COP (coefficent of performance) değeri hesaplanır. COP değeri ise kullanılan elektriğin verilen ısıya oranı hesaplanarak bulunur. Yani daha az enerji sarf ederek daha fazla ısı üreten ve verimliliği yüksek olan ürünlerin COP değeri yüksek olur. Bu oran 3.21’i geçtiği zaman klima A Sınıfı Özelliğini kazanmış olur

A Sınıfı Klimaların Öne Çıkan Özellikleri

  • A Sınıfı Klimalar diğer klimalardan daha verimlidir.
  • A Sınıfı Klimalar daha yüksek performans sağlar.
  • A Sınıfı Klimalar uzun vadede ekonomik kazanç sağlar.
  • A Sınıfı Klimalar sizi sizin yerinize düşünür.

A Sınıfı Klimalar

A Sınıfı Klimalarda DC Motorlar ile Yıl Boyunca Enerji Tasarrufu

A Sınıfı Klimalarda Bütün Motorların DC motor olması ile birlikte elektrik kaybı azaltılmış ve güç tüketimi büyük ölçüde düşürülmüştür. Bunun yanı sıra yüksek fan motor devri mümkün hale gelmiş. Isı transferi verimi artmış ve yıllık güç tüketimi, hava akışı artırılarak düşürülmüştür.

A Sınıfı Enerji ile B Sınıfı Enerji Arasındaki Fark

Klimaların enerji tüketim hesapları için gerekli olan iç sıcaklık – dış sıcaklık – ısı sığası – kayıplar – verim gibi veriler hesaplandıktan sonra ortaya çıkan sonuçlara göre A Sınıfı Klimalar – B Sınıfı Klimalara oranla % 10 – 15’lik bir tasarruf imkânı sağlarlar.

A Enerji Sınıfı Klima Ne Kadar Yakar?

A sınıfı klima ne kadar elektrik harcar sorusunu sorarken unutmamız gereken, ürünün ne kadar enerji tüketiminde bulunacağını hesaplamak için birçok etmen hesaba katılmalıdır.

İç sıcaklık – Dış sıcaklık – Evin Isı sığası – Evin Isı kaybı – Ürünün Verimi – Cihazın Enerji Sınıfı ve daha birçok alt değişkene bağlı olarak elektrik tüketimi farklılık gösterir.

A enerji sınıfı cihazların sahip oldukları teknolojisi sayesinde verimlilikleri ve performansa bağlı olarak tasarruflu kullanım olanakları çok daha yüksektir.

A sınıfı klima bulunan bir evde harcanan enerji miktarı, D sınıfı klima kullanılan başka bir eve oranla %45 daha azdır. Bu anlamda, sürekli çalıştırdığımız klimamızı A sınıfı klima seçerek, %60 oranında enerji tasarrufu yapmamız mümkündür.

A Sınıfı Klima Fiyatları

A sınıfı klima fiyatları, markaya, kullanım amacına ve ürünün özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Bu farklılık ürünün kalitesine, gücüne ve tiplerine göre belirlenmektedir.

Günümüzde Mitsubishi, General, Sharp, Sigma, Tronic markaları A sınıfı klima fiyatlarını minimum seviyeye indirmektedir.

Mitsubishi A sınıfı klimalar 2000 ile 10000 TL, Sharp 1500 ile 7000 TL, General  1500 ile 9000 TL, Sigma 2500 ile 7500 TL, Tronic’se  1000 ile 6000 arasında değişiklik gösterir.

 
ÇAĞRI ATIN BİZ SİZİ ARAYALIM
0 532 683 84 33
0 212 274 15 38
Mail : info@testklima.com